Оцінка земельних ділянок

Про землю можна говорити дуже довго. І справді, важко знайти більш багатогранний об’єкт суспільних відносин. Проте нас, як економічних консультантів, земля цікавить перш за все у якості економічного поняття.

Земля є невіддільним елементом об’єкта нерухомості. Це – природний і закономірний наслідок історичного розвитку інституту власності на нерухоме майно. Невіддільність земельної ділянки від об’єкта нерухомості – це загальновизнаний (в тому числі і юридично) факт в усьому світі. Але не в Україні. На вітчизняних теренах усе поставлено з ніг на голову: земля окремо, а будівлі (і земельні поліпшення взагалі) окремо. Часто трапляються навіть парадоксальні випадки, коли поліпшення належать одному власнику, а земельна ділянка, на якій вони розташовані, – іншому. Про яке нормальне інвестування у нерухомість може йти мова за таких обставин.

Вітчизняна бюрократія поки що не може знайти золоту середину між захистом інтересів суспільства і інтересів приватних власників. Намагаючись захистити від посягань землю, як національне багатство (або декларуючи такий намір), влада одночасно відлякує з країни інвесторів, як українських, так і іноземних.

Проте, невизначеність статусу землі в Україні не означає відсутності у неї вартості. Земельні ділянки є об’єктами економічних відносин (якщо не de jure, то de facto), а значить можуть бути оцінені.

У світовій оціночній практиці визначення вартості землі – це давно сформована, традиційна і не складна галузь. В Україні ж високодостовірна оцінка земельних ділянок – це справа лише для досвідчених професіоналів.

Консультанти “Сейл Прайс Компані” мають багатий досвід у царині інвестиційної оцінки земельних ділянок різних видів. Землеоціночна діяльність здійснюється нашою компанією на підставі Ліцензії №191177 Серія АЕ, виданої Державним комітетом України із земельних ресурсів.

Ми готові допомогти у захисті майнових інтересів наших клієнтів там, де їх не може захистити держава.