Публікації
Ставки роялті у медіа та Інтернет-індустрії
Наші клієнти неодноразово зверталися до нас за консультацією з приводу ринкових ставок роялті за використання об’єктів інтелектуальної власності, зокрема у сфері медіа- та Інтернет-індустрії. У цій публікації ми пропонуємо увазі користувачів нашого сайту короткий огляд даних на цю тему, які з'являлися у професійній літературі та пресі.
Перевірка на зменшення корисності активів за МСФЗ
Міжнародні стандарти фінансової звітності (IAS-IFRS) все більше знаходять застосування і на українських підприємствах, що не може не радувати. Однак, як показує практика, деякі концепції МСФЗ поки залишаються малознайомими для вітчизняних користувачів. У певній мірі це стосується і такої процедури як перевірка активів на зменшення корисності, з якою рано чи пізно стикається будь-яке підприємство, що впроваджує облік за МСФЗ. У цій статті ми спробували дати відповіді на деякі запитання, які виникали у наших клієнтів у контексті перевірки на зменшення корисності (також відомої як тест на знецінення – impairment test).
Тверді побутові відходи - утворення та переробка
Проблема побутових відходів, як і багато інших українських проблем, з часом не просто не вирішується, а набуває усе більшої і більшої гостроти. Більшості з нас знайома ця телевізійна картинка з муніципальних сміттєзвалищ: бульдозер повзає між куп сміття висотою з багатоповерховий будинок, а над цим усім кружляють ворони. Тому нам особливо приємно, що наша компанія змогла зробити свій професійний внесок у те, щоб таких картин в Україні стало хоча б трохи менше. У цій статті наведені деякі дані про стан вітчизняної сфери поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ), зібрані нами під час роботи над бізнес-планом сміттєпереробного заводу у м. Чернігові.
Проекти зі сміттєпереробки в Україні
Ми продовжуємо публікацію матеріалів, присвячених проблемі твердих побутових відходів в Україні. У цій статті наведений огляд деяких проектів зі створення сміттєпереробних підприємств, які впроваджуються або плануються до впровадження на території України.
Світовий ринок соняшникової олії
Вирощування соняшника та виробництво соняшникової олії – це одна з тих галузей, де Україна залишається одним зі світових лідерів. Наша компанія також неодноразово брала участь в успішній реалізації проектів у цій галузі. У цій публікації ми хотіли б поділитися з користувачами нашого сайту деякою інформацією, яку ми зібрали під час роботи в одному з таких проектів.
Особливості оцінки майна для фінансової звітності згідно МСФЗ
Оцінка майна з метою відображення її результатів у бухгалтерському обліку відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності (IFRS) має ряд особливостей, які коротко розглядаються у даній статті.
Перспективи застосування дохідного підходу до оцінки українських енергопостачальних компаній
Вже більше 10 років пройшло з того часу, як українські регіональні енергопостачальні компанії (обленерго) поступово почали переходити під контроль приватних інвесторів. Проте і на сьогоднішній день на цьому ринку залишається багато такого, що не зрозуміло, або і просто невідомо широкому загалу. У цій статті ми спробували висвітлити один з таких моментів, а саме – взаємозв’язок між доходами українських обленерго та їх вартістю.
Прогнозування цін на нерухомість в умовах фінансово-економічної кризи
У статті розглядається взаємозв’язок між зміною основних макроекономічних показників (як вітчизняних, так і світових) і тенденціями на українському ринку нерухомості. Особлива увага присвячена також практиці застосування нейромережевих методів прогнозування цін на нерухомість.
Злиття та поглинання: перспективи українських стратегічних інвесторів в умовах кризи
У статті аналізуються окремі проблеми та можливості у царині злиттів та поглинань, що постають перед українським стратегічним інвестором в умовах фінансово-економічної кризи.
Деякі національні особливості оцінки бізнесу у сучасних умовах
Метою цієї статті є виклад деяких проблем української оцінки бізнесу (ЦМК), з якими нашій компанії довелося зіткнутися у ході надання консультаційних послуг. Фінансова криза, що триває в Україні, неминуче має призвести до переділу власності. У свою чергу, збільшення кількості угод з готовими бізнесами потребуватиме кваліфікаційної консультативної допомоги від професіоналів.
Коригування на місце розташування при оцінці нерухомості
Ні для кого не секрет, що місце розташування є одним з основних ціноутворюючих чинників для будь-якої нерухомості. Саме цей фактор обумовлює значну варіацію її вартості в межах одного населеного пункту: у залежності від його розмірів та статусу мінімальне та максимальне значення може відрізнятися у декілька разів.
В добрі руки (питання продажу готового бізнесу)
Знайти для свого бізнесу нового власника – завдання не з простих. Продати фірму «на запчастини», тобто розпродати її майно, не є складно. Однак для того, щоб продати її як бізнес за вищою ціною, потрібно витратити багато часу та зусиль на передпродажну підготовку та пошук інвестора. Зважаючи ж на несформованість українського ринку готового бізнесу, варто бути готовим, що процедура продажу буде тривалою.
«Ми хочемо швидко продати бізнес». Чи можливо це?
Нам часто доводиться чути: “Ми хочемо швидко продати бізнес”, “Як знайти підприємство, що відповідає певним технічним та фінансовим критеріям?” і т.д. Практичне вирішення елементарних, на перший погляд, задач у вітчизняних умовах пов’язано з рядом певних складностей: зарубіжні методики, що успішно застосовуються у розвинених країнах, абсолютно не ефективні у наших умовах, а механізми, адаптовані до вітчизняних особливостей ведення бізнесу, поки що не відпрацьовані.
Врахування факторів контрольності та ліквідності під час оцінки часткових інтересів у бізнесі
Стаття присвячена огляду вітчизняної практики врахування факторів контрольності та ліквідності під час оцінки пакетів акцій (паїв).
Нематеріальні активи у структурі активів вітчизняних підприємств
Сьогодні навіть не дуже досвідчені підприємці будують свій бізнес, усвідомлюючи необхідність створення його матеріальної та нематеріальної складової: фірмових найменувань, ліцензій, торгових марок, винаходів, "ноу-хау" і т. д. При цьому розвиток бізнесу відбувається за рахунок обох складових.
Управління оборотними засобами підприємства
Ефективне використання оборотних засобів багато в чому залежить від правильного визначення потреби в них. Заниження величини оборотних засобів тягне за собою хиткість фінансового стану, перебої у виробничому процесі, зниження обсягів виробництва і прибутку, їх завищення знижує можливості компанії для розширення виробництва.
Питання оцінки майна у випадку його страхування
У світовій практиці страхування нерухомого майна - основне джерело прибутку страхових компаній. Усі інші види страхування, зокрема транспортне і медичне, великих прибутків не дають, тому мають швидше іміджевий характер. В Україні спостерігаються дещо інші тенденції – на частку страхування нерухомого майна припадають лише 25% суми страхових платежів, причому їх переважна частина припадає на заставне та орендоване державне і комунальне майно. Але навіть в такій ситуації оцінювачам досить часто доводиться зустрічатися з випадками оцінки нерухомого майна з метою його страхування. Нормативна неврегульованість та неоднозначність цього питання породжує ряд проблем, з якими оцінювачам доводиться кожен раз боротися самотужки.
Огляд ринку фарфорового посуду українського виробницитва
У статті наводиться короткий огляд динаміки ринку фарфорового посуду українського виробництва.
Дослідження українського ринку ільменітового концентрату
У статті наведені результати дослідження ринку ільменітового концентрату України – основної сировини для виробництва титановмістних виробів та матеріалів.
У практиці консультування є два види консультантів: зовнішні та внутрішні. Кому віддати перевагу?
Наш коментар у журналі "Консалтинг в Украине", травень 2006 р.
Маркетингове дослідження ринку жерстяної банки
Дослідження ринку жерстяної банки № 12, № 8, №3, що застосовуються у виробництві м'ясної та рибної консервації. Дослідження було проведене у жовтні-грудні 2005 року.