Публікації

Наші клієнти неодноразово зверталися до нас за консультацією з приводу ринкових ставок роялті за використання об’єктів інтелектуальної власності, зокрема у сфері медіа- та Інтернет-індустрії. У цій публікації ми пропонуємо увазі користувачів нашого сайту короткий огляд даних на цю тему, які з'являлися у професійній літературі та пресі.


Міжнародні стандарти фінансової звітності (IAS-IFRS) все більше знаходять застосування і на українських підприємствах, що не може не радувати. Однак, як показує практика, деякі концепції МСФЗ поки залишаються малознайомими для вітчизняних користувачів. У певній мірі це стосується і такої процедури як перевірка активів на зменшення корисності, з якою рано чи пізно стикається будь-яке підприємство, що впроваджує облік за МСФЗ. У цій статті ми спробували дати відповіді на деякі запитання, які виникали у наших клієнтів у контексті перевірки на зменшення корисності (також відомої як тест на знецінення – impairment test).


Проблема побутових відходів, як і багато інших українських проблем, з часом не просто не вирішується, а набуває усе більшої і більшої гостроти. Більшості з нас знайома ця телевізійна картинка з муніципальних сміттєзвалищ: бульдозер повзає між куп сміття висотою з багатоповерховий будинок, а над цим усім кружляють ворони. Тому нам особливо приємно, що наша компанія змогла зробити свій професійний внесок у те, щоб таких картин в Україні стало хоча б трохи менше. У цій статті наведені деякі дані про стан вітчизняної сфери поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ), зібрані нами під час роботи над бізнес-планом сміттєпереробного заводу у м. Чернігові.


Ми продовжуємо публікацію матеріалів, присвячених проблемі твердих побутових відходів в Україні. У цій статті наведений огляд деяких проектів зі створення сміттєпереробних підприємств, які впроваджуються або плануються до впровадження на території України.


Вирощування соняшника та виробництво соняшникової олії – це одна з тих галузей, де Україна залишається одним зі світових лідерів. Наша компанія також неодноразово брала участь в успішній реалізації проектів у цій галузі. У цій публікації ми хотіли б поділитися з користувачами нашого сайту деякою інформацією, яку ми зібрали під час роботи в одному з таких проектів.


Оцінка майна з метою відображення її результатів у бухгалтерському обліку відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності (IFRS) має ряд особливостей, які коротко розглядаються у даній статті.


Вже більше 10 років пройшло з того часу, як українські регіональні енергопостачальні компанії (обленерго) поступово почали переходити під контроль приватних інвесторів. Проте і на сьогоднішній день на цьому ринку залишається багато такого, що не зрозуміло, або і просто невідомо широкому загалу. У цій статті ми спробували висвітлити один з таких моментів, а саме – взаємозв’язок між доходами українських обленерго та їх вартістю.


У статті розглядається взаємозв’язок між зміною основних макроекономічних показників (як вітчизняних, так і світових) і тенденціями на українському ринку нерухомості. Особлива увага присвячена також практиці застосування нейромережевих методів прогнозування цін на нерухомість.


У статті аналізуються окремі проблеми та можливості у царині злиттів та поглинань, що постають перед українським стратегічним інвестором в умовах фінансово-економічної кризи.


Метою цієї статті є виклад деяких проблем української оцінки бізнесу (ЦМК), з якими нашій компанії довелося зіткнутися у ході надання консультаційних послуг. Фінансова криза, що триває в Україні, неминуче має призвести до переділу власності. У свою чергу, збільшення кількості угод з готовими бізнесами потребуватиме кваліфікаційної консультативної допомоги від професіоналів.


Ні для кого не секрет, що місце розташування є одним з основних ціноутворюючих чинників для будь-якої нерухомості. Саме цей фактор обумовлює значну варіацію її вартості в межах одного населеного пункту: у залежності від його розмірів та статусу мінімальне та максимальне значення може відрізнятися у декілька разів.


Знайти для свого бізнесу нового власника – завдання не з простих. Продати фірму «на запчастини», тобто розпродати її майно, не є складно. Однак для того, щоб продати її як бізнес за вищою ціною, потрібно витратити багато часу та зусиль на передпродажну підготовку та пошук інвестора. Зважаючи ж на несформованість українського ринку готового бізнесу, варто бути готовим, що процедура продажу буде тривалою.


Нам часто доводиться чути: “Ми хочемо швидко продати бізнес”, “Як знайти підприємство, що відповідає певним технічним та фінансовим критеріям?” і т.д. Практичне вирішення елементарних, на перший погляд, задач у вітчизняних умовах пов’язано з рядом певних складностей: зарубіжні методики, що успішно застосовуються у розвинених країнах, абсолютно не ефективні у наших умовах, а механізми, адаптовані до вітчизняних особливостей ведення бізнесу, поки що не відпрацьовані.


Стаття присвячена огляду вітчизняної практики врахування факторів контрольності та ліквідності під час оцінки пакетів акцій (паїв).


Сьогодні навіть не дуже досвідчені підприємці будують свій бізнес, усвідомлюючи необхідність створення його матеріальної та нематеріальної складової: фірмових найменувань, ліцензій, торгових марок, винаходів, "ноу-хау" і т. д. При цьому розвиток бізнесу відбувається за рахунок обох складових.


Ефективне використання оборотних засобів багато в чому залежить від правильного визначення потреби в них. Заниження величини оборотних засобів тягне за собою хиткість фінансового стану, перебої у виробничому процесі, зниження обсягів виробництва і прибутку, їх завищення знижує можливості компанії для розширення виробництва.


У світовій практиці страхування нерухомого майна - основне джерело прибутку страхових компаній. Усі інші види страхування, зокрема транспортне і медичне, великих прибутків не дають, тому мають швидше іміджевий характер. В Україні спостерігаються дещо інші тенденції – на частку страхування нерухомого майна припадають лише 25% суми страхових платежів, причому їх переважна частина припадає на заставне та орендоване державне і комунальне майно. Але навіть в такій ситуації оцінювачам досить часто доводиться зустрічатися з випадками оцінки нерухомого майна з метою його страхування. Нормативна неврегульованість та неоднозначність цього питання породжує ряд проблем, з якими оцінювачам доводиться кожен раз боротися самотужки.


У статті наводиться короткий огляд динаміки ринку фарфорового посуду українського виробництва.


У статті наведені результати дослідження ринку ільменітового концентрату України – основної сировини для виробництва титановмістних виробів та матеріалів.


Наш коментар у журналі "Консалтинг в Украине", травень 2006 р.


Дослідження ринку жерстяної банки № 12, № 8, №3, що застосовуються у виробництві м'ясної та рибної консервації. Дослідження було проведене у жовтні-грудні 2005 року.